News

Volkswagen Motor Polska ambasadorem Life Festival Oświęcim!

Członkowie grupy RESPEKT będą wolontariuszami podczas 7. edycji LFO – to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Volkswagen Motor Polska w Polkowicach, a organizatorami festiwalu.

Volkswagen Motor Polska ambasadorem Life Festival Oświęcim!

Współpraca z Life Festival Oświęcim jest pierwszym tego typu wydarzeniem w 17-letniej historii dolnośląskiego zakładu, będącego częścią jednego z największych samochodowych koncernów na świecie.

11 maja w siedzibie firmy list intencyjny w tej sprawie podpisali: prezes VW MP Rainer Schoske, dyrektorzy, przewodniczący Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach Włodzimierz Broda oraz Darek Maciborek, pomysłodawca i dyrektor Life Festival Oświęcim.

To początek współpracy, w ramach której członkowie grupy RESPEKT działającej w VW MP włączą się w tworzenie jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w tej części Europy - festiwalu promującego ideę tolerancji oraz walki z rasizmem i antysemityzmem. Będą oni pomagali przy organizacji i obsłudze LFO w ramach wolontariatu pracowniczego.

Pierwszy raz w historii polskich festiwali dochodzi do współpracy na takim poziomie. Każda firma, każdy uczestnik festiwalu jest ambasadorem naszej idei - podkreśla Darek Maciborek.

Zaangażowanie grupy RESPEKT ma szczególne znaczenie w dzisiejszej sytuacji społeczno-politycznej, związanej m.in z kryzysem uchodźczym – bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest promowanie wzajemnego szacunku pomiędzy przedstawicielami różnych kultur.

Pracownicy Volkswagen Motor Polska od lat pomagają w utrzymaniu Miejsca Pamięci na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-19 czerwca. Na uczestników czeka szereg atrakcji — wielkie koncerty stadionowe, na których wystąpią Elton John, formacja Queen + Adam Lambert oraz John Newman, Perfect, Dawid Podsiadło i wielu innych artystów. W programie również spektakl teatralny „Maria Callas. Master Class” z Krystyną Jandą w roli głównej, koncert muzyki klasycznej „Abba miłosna opowieść symfoniczna” oraz wiele imprez towarzyszących. Szczegółowe informacje na www.lifefestival.pl