News

Strefa Miejska LFO — bądź z nami na Rynku!

Sport, muzyka, zdrowie — to motywy przewodnie wydarzeń LFO2016 odbywających się na Rynku Starego Miasta od czwartku do soboty (16-18.06) i adresowanych szczególnie do mieszkańców Oświęcimia i okolic. Wstęp wolny!

Life Festival Oświęcim to z jednej strony festiwal o międzynarodowym zasięgu, z udziałem największych gwiazd światowej sceny muzycznej, z drugiej — wydarzenie aktywujące lokalną społeczność, wspierane przez Prezydenta Oświęcimia i Starostwo Powiatu Oświęcim.

Właśnie z myślą o mieszkańcach miasta i okolic uruchamiamy w tym roku specjalną Strefę Miejską LFO! Od czwartku do soboty będzie ona tętniącym życiem festiwalowym centrum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W piątek, 17 czerwca, sportowe emocje ustąpią miejsca muzycznym wzruszeniom. O niepowtarzalny klimat tego popołudnia i wieczoru zadbają charyzmatyczni wokaliści: Piotr Rogucki, Kortez i Krzysztof Zalewski, na scenie namiotowej zobaczymy też zespoły Blu’ska i Owing To The Rain, które swym pochodzeniem — odpowiednio Oświęcim i niemiecki Dachau — wyjątkowo dobrze wpasowują się w program i pokojowe idee LFO. Początek koncertów Street Life 2016 ok. godz. 18:00.

Sobota, 18 czerwca, to dzień, w którym na własne oczy będzie można zobaczyć, jak pracuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe — specjalne pokazy z wykorzystaniem helikoptera ratunkowego oraz kursy udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na ten dzień. Równocześnie prowadzona będzie akcja zbiórki krwi w przeznaczonych do tego krwiobusach. Akcja Life 4 Life to doskonała rozgrzewka przed rozpoczynającymi się tego samego dnia festiwalowymi koncertami stadionie MOSiR-u.

Strefa Miejska LFO na oświęcimskim Rynku to miejsce, w którym nie może Cię zabraknąć — szczególnie, że przez cały okres jej funkcjonowania będziesz miał szansę wygrać bilety na główne koncerty festiwalu, z udziałem m.in. Eltona Johna, Queen z Adamem Lambertem, Johna Newmana, Perfectu, Dawida Podsiadło i wielu innych artystów!