News

Mural Tomasza Bagińskiego powstaje specjalnie dla LFO!

Jedno z ważniejszych nazwisk światowej animacji, nominowany do Oscara za film „Katedra”, popkulturowe skojarzenia łączy z autorskim stylem. Reżyser, rysownik i grafik – Tomasz Bagiński – zaprojektował mural, który już niedługo będzie zdobił ścianę Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu.

Mural Tomasza Bagińskiego powstaje specjalnie dla LFO!

Festiwalowe murale na stałe wpisały się w charakter Life Festival Oświęcim. Tegoroczny projekt z pewnością zaskoczy wszystkich miłośników street artu. Tomasza Bagińskiego znamy głównie jako twórcę animacji. Tym razem swój ruchomy obraz będzie musiał wprawić w bezruch, by później wiernie przenieść go na ścianę jednego z miejskich budynków. Prace artysty często inspirowane są malarstwem Zdzisława Beksińskiego oraz twórczością Jacka Dukaja, odnajdujemy w nich również fascynację kulturą popularną oraz przewrotny dialog ze współczesnością. Jaki więc będzie projekt przygotowany dla LFO?

Wszyscy ciekawi tej pracy, będą mogli ją zobaczyć na ścianie Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu. Możemy zdradzić, że będzie to jeden z kadrów słynnej na cały świat „Katedry”.

Murale stanowią szczególny element programu LFO. To one rokrocznie zostawiają festiwalowy ślad w mieście. Wprowadzają kolor. Przypominają o wydarzeniach minionego lata – dla przyjezdnych stanowią atrakcję do fotografowania, a mieszkańcom urozmaicają codzienną drogę do pracy. Sprawiają, że LFO na stałe wpisuje się w rytm życia Oświęcimia. Wcześniejsze murale zaprojektowali wybitni graficy: Rafał Olbiński, Andrzej Pągowski i Edward Dwurnik.