News

Miasto Oświęcim wspiera 7. edycję LFO!

11 stycznia Darek Maciborek, dyrektor artystyczny LFO podpisał z Prezydentem Oświęcimia Januszem Chwierutem umowę o współ-pracy podczas tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim.

Miasto Oświęcim wspiera 7. edycję LFO!

Miasto wspiera LFO od jego pierwszej edycji w 2010 roku. Dzięki festiwalowi Oświęcim odwiedziły najważniejsze gwiazdy światowej sceny muzycznej (m.in. Sting, Peter Gabriel i Eric Clapton), a przyświecająca festiwalowi idea tolerancji i walki z wszelkimi przejawami dyskryminacji wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku Oświęcimia jako Miasta Pokoju.

- Life Festival Oświęcim to bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta. Coraz więcej ludzi w kraju i na świecie zaczyna kojarzyć Oświęcim z tym wyjątkowym festiwalem, a nie jedynie z jego tragiczną przeszłością. To niezwykle ważne i warte zaangażowania ze strony miasta – powiedział prezydent Janusz Chwierut.

Przesłanie festiwalu - life/peace/music - jest dzisiaj szczególnie ważne. Jak podkreśla Darek Maciborek, pokojowy przekaz LFO jest mocny i wciąż aktualny, zwłaszcza, kiedy na świecie odżywają społeczne antagonizmy, terroryzm, czy toczą się wojny.

- Life Festival Oświęcim jest jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w regionie, ale i całej Polsce. Gwiazdy festiwalu swoimi występami budują symboliczne mosty ponad wszelkimi podziałami kulturowymi, religijnymi, czy etnicznymi - stwierdził dyrektor artystyczny LFO.

Zdjęcia: Paweł Wodniak (Fakty Oświęcim)