News

Life/peace/music — łączy nas wspólna idea

Life/peace/music — trzy proste słowa, które sprawiają, że Life Festival Oświęcim jest naprawdę wyjątkowy. Misją LFO jest przełamywania stereotypów kulturowych oraz przekazywania ducha tolerancji. Wypełniamy ją nie tylko przy pomocy muzycznej różnorodności artystów z całego świata, ale także dzięki współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi, których cele są bliskie naszym.

Wierzymy, że spotykając się przy okazji wielkiego muzycznego święta możemy mówić o rzeczach ważnych. Odradzające się ekstremizmy, dyskryminacja mniejszości, kryzys migracyjny - te wszystkie tematy towarzyszą nam na co dzień. W tym roku na festiwalu spotkamy Amnesty International, Dariusza Paczkowskiego z Fundacją Klamra, Żywą Bibliotekę z Fundacją Polistrefa, Kampanię Przeciwko Homofobii, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Amnesty International zaprasza na warsztaty dotyczące tematyki migracyjnej oraz praw reprodukcyjnych. Natomiast zajęcia prowadzone przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu zostaną w całości poświęcone tematyce mowy nienawiści.

Zachęcamy do uczestnictwa w Żywej Bibliotece, przekraczając jej umowne progi będziecie mogli porozmawiać z osobami dotkniętymi różnymi formami dyskryminacji i „przeczytać” ich osobiste historie.

Z Dariuszem Paczkowskim poznacie street art zaangażowany społecznie i własnoręcznie pomalujecie płócienne torby. Z kolei Kampania Przeciwko Homofobii zaprosi Was do szeregu aktywności we wszystkich kolorach tęczy! Będą zdjęcia, przypinki, gadżety i dużo uśmiechu.

Przygotowaliśmy również atrakcje dla wszystkich miłośników kina. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS zagości na LFO z czterema filmami dokumentalnymi poruszającymi problemy związane z . Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Planet Cinema, a wstęp na nie jest bezpłatny. Swoją przestrzeń na LFO będzie miało także Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będziecie mogli porozmawiać o sztuce, zrelaksować się i zapoznać z licznymi publikacjami muzeum. W programie również liczne warsztaty poświęcone m.in. poezji konkretnej.

Szczegółowy harmonogram aktywności znajdziecie tutaj.