Wierzymy, że spotykając się przy okazji wielkiego muzycznego święta możemy mówić o rzeczach ważnych. Odradzające się ekstremizmy, dyskryminacja mniejszości, kryzys migracyjny - te wszystkie tematy towarzyszą nam na co dzień. W tym roku na festiwalu spotkamy Amnesty International, Dariusza Paczkowskiego z Fundacją Klamra, Żywą Bibliotekę z Fundacją Polistrefa, Kampanię Przeciwko Homofobii, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Amnesty International zaprasza na warsztaty dotyczące tematyki migracyjnej oraz praw reprodukcyjnych. Natomiast zajęcia prowadzone przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu zostaną w całości poświęcone tematyce mowy nienawiści.
Zachęcamy do uczestnictwa w Żywej Bibliotece, przekraczając jej umowne progi będziecie mogli porozmawiać z osobami dotkniętymi różnymi formami dyskryminacji i „przeczytać” ich osobiste historie.
Z Dariuszem Paczkowskim poznacie street art zaangażowany społecznie i własnoręcznie pomalujecie płócienne torby. Z kolei Kampania Przeciwko Homofobii zaprosi Was do szeregu aktywności we wszystkich kolorach tęczy! Będą zdjęcia, przypinki, gadżety i dużo uśmiechu.
Przygotowaliśmy również atrakcje dla wszystkich miłośników kina. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS zagości na LFO z czterema filmami dokumentalnymi poruszającymi problemy związane z . Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Planet Cinema, a wstęp na nie jest bezpłatny. Swoją przestrzeń na LFO będzie miało także Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będziecie mogli porozmawiać o sztuce, zrelaksować się i zapoznać z licznymi publikacjami muzeum. W programie również liczne warsztaty poświęcone m.in. poezji konkretnej.
Szczegółowy harmonogram aktywności znajdziecie tutaj.