News

LFO2016 przez cały weekend!

Po raz pierwszy w siedmioletniej historii LFO, koncerty stadionowe odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na obu wystąpią gwiazdy światowej sceny muzycznej. Festiwal potrwa od 16 do 19 czerwca.

LFO2016 przez cały weekend!

Program Life Festival Oświęcim wzbogaca się z każdym rokiem, począwszy od pierwszej edycji, w 2010 r. Do tej pory tradycją był sobotni koncert finałowy z udziałem legend muzyki popularnej (m.in. Eric Clapton, Sting, Peter Gabriel, Chris De Burgh). Podczas siódmej edycji festiwalu publiczność będzie bawić się na koncertach stadionowych w sobotę i w niedzielę. Gwiazdą pierwszego z nich będzie Sir Elton John, headlinera niedzielnego koncertu poznamy wkrótce.

Zmiany w programie LFO oznaczają również przeniesienie aktywności sportowych (biegi, nordic walking) na niedzielę. Dzięki temu będzie w nich mogło wziąć udział jeszcze więcej amatorów ruchu na świeżym powietrzu z całej Polski.

Jak zwykle na LFO nie zabraknie sztuki teatralnej i koncertu muzyki klasycznej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Pojawi się też kolejny mural, zaprojektowany specjalnie przez znanego artystę-grafika. Tradycyjne ważne miejsce w programie zajmą działania edukacyjne, nawiązujące do pokojowego przesłania festiwalu, organizowane wspólnie z m.in. Amnesty International.