News

Kobieca ofensywa na LFO!

Występowały na tych samych londyńskich scenach, co Adele i Amy Winehouse – są na najlepszej drodze, by zostać gwiazdami podobnego kalibru! Ninet Tayeb i Dagny zagrają na LFO2016! Usłysz je zanim zachwyci się nimi cały świat!

Kobieca ofensywa na LFO!

Koncerty tych wokalistek staną się objawieniem tegorocznej edycji festiwalu. Od obu nie można oderwać oczu – ze względu na ich nieprzeciętną urodę i sceniczną charyzmę, która pozwala im bez trudu zawładnąć wielotysięcznym tłumem.

Pochodząca z Izraela Ninet Tayeb bywa rockową buntowniczką, która roznosi scenę swą nieokiełznaną energią. Innym razem uwodzi słuchaczy nastrojowymi balladami — jej hipnotyzujący wokal sprawia, że nabierają niepokojącej, mrocznej głębi. Świetnie odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Talent wokalistki zrobił wielkie wrażenie m.in. na guru rocka progresywnego, Stevenie Wilsonie, który zaprosił ją do wspólnych nagrań i koncertów.

„Zobaczyłem ją w ubiegłym roku na scenie w jednym z klubów w londyńskim Camden Town, gdzie występowały wcześniej takie artystki, jak Adele i Amy Winehouse. To był nokaut! Już od pierwszych zaśpiewanych przez nią nut wiedziałem, że chcę ją zaprosić na Life Festival Oświęcim. O tej izraelskiej dziewczynie będzie niedługo głośno w całej Europie!” – zapewnia Darek Maciborek, dyrektor LFO.

Norweżka Dagny to z kolei powiew radosnej energii emanującej z każdej śpiewanej przez nią piosenki. Na koncertach zaraża publiczność swym optymizmem i pozytywnym przesłaniem, jakie chce przekazywać światu swą muzyką.

„To kolejna artystka, która urzekła mnie swoim występem podczas przeglądu młodych talentów w Londynie. Zapewniam, że nie da się wyjść z jej koncertu ze smutną miną. W dodatku grała już kiedyś przed Eltonem Johnem i świetnie się sprawdziła. Jestem przekonany, że tak samo będzie tym razem” – mówi Darek Maciborek.

Mieszkająca na stałe w Londynie wokalistka ma na koncie przebój „Backbeat”, który w ciągu kilku miesięcy zanotował w serwisie Spotify ponad 6 milionów odtworzeń! Dagny trafiła dzięki temu na listę „Ones To Watch 2016”, co oznacza, że po prostu nie możesz przegapić jej jedynego w Polsce koncertu na LFO!

Ninet Tayeb i Dagny dołączają do grona ogłoszonych wcześniej gwiazd LFO 2016: Eltona Johna, Johna Newmana, Dawida Podsiadły i grupy Che Sudaka, którzy zagrają w sobotę, 18 czerwca oraz formacji Queen + Adam Lambert, Perfect, Jeremy? i Taco Hemingwaya, którzy na scenie stadionu MOSiR pojawią się w niedzielę, 19 czerwca.

Więcej o artystkach w zakładce artyści!

Bilety do nabycia tutaj!