News

Elton John gwiazdą Life Festival Oświęcim 2016!

Pięć dekad na scenie, ponad 4000 koncertów na całym świecie, nakłady płyt liczone w setkach milionów egzemplarzy — mało artystów może się pochwalić takim dorobkiem jak Elton John, który 18 czerwca oczaruje publiczność siódmej edycji LFO.

Elton John gwiazdą Life Festival Oświęcim 2016!

Kto nie zna takich hitów, jak „Candle In The Wind”, „Sacrifice”, “Nikita” czy „Can You Feel The Love Tonight”? Pierwszy z tych utworów, zaśpiewany na pogrzebie księżnej Diany, należy do najpopularniejszych singli wszech czasów — kupiło go przeszło 33 miliony ludzi!

Elton John nie musi już nic nikomu udowadniać, a jednak wciąż jest niezwykle aktywnym artystą — niemal nieprzerwanie koncertuje, a w lutym 2016 roku ukaże się jego nowy studyjny (32. w dorobku!) album, „Wonderful Crazy Night”.

To właśnie tę płytę będzie promował Sir Elton podczas przyszłorocznego, jedynego w Polsce koncertu na Life Festival Oświęcim. W programie występu nie zabraknie oczywiście hitów, których artysta ma w repertuarze mnóstwo — oprócz wymienionych wcześniej poruszających ballad nagrał też m.in. takie kawałki jak "I'm Still Standing", czy "Saturday Night's Alright For Fighting", przy których nogi same rwą się do tańca.

Elton John wystąpi na LFO ze znakomitymi muzykami u boku. W składzie zespołu znajdą się: Davey Johnstone — gitara, Matt Bissonette — bas, John Mahon — instrumenty perkusyjne, Kim Bullard — klawisze oraz Nigel Olsson — perkusja.

Sobotni, czerwcowy wieczór na stadionie MOSiR w Oświęcimiu zapowiada się więc niezwykle ekscytująco — to koncert, którego absolutnie nie możesz przegapić!

Aby już teraz kupić bilet na koncert Eltona Johna na LFO, kliknij tutaj.

Ogłoszenie kolejnych artystów oraz wydarzeń siódmej edycji LFO – wkrótce.

Dowiedz się więcej na temat kariery i życia Eltona Johna, czytając jego biografię.

Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwalowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska. Jak każdy byłem zszokowany niedawnymi atakami terrorystycznymi w Paryżu i innych miejscach. W czerwcu w Oświęcimiu będziemy celebrować życie, pokój i muzykę. Tym koncertem podziękuję moim polskim fanom, którzy są mi wierni od 1984 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiłem w waszym kraju

- Elton John