News

A dziś w programie...

Sobota na Life Festival Oświęcim to przede wszystkim koncerty stadionowe z udziałem m.in. Eltona Johna, Johna Newmana i Dawida Podsiadły, ale też aktywności edukacyjne na Rynku i show z wykorzystaniem helikoptera ratunkowego na Bulwarach!

A dziś w programie...

Już od południa zapraszamy na Rynek, czekają tam na Was ogródek Kampanii Przeciw Homofobii, Żywa Biblioteka, pokazy ratownictwa medycznego, a także krwiobus i ławka "Zgoda na życie". Od 14 imprezę rozkręcał będzie DJ De La Rocka!

Około 14 na Bulwarach nad Sołą odbędzie się show z wykorzystaniem helikoptera ratunkowego, pod patronatem Ministra Zdrowia. O tej samej godzinie w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży wernisaż wystawy „Kunst-Sztuka”.

A później… Kierunek stadion! O 16 otwieramy bramy MOSiR, ze względu na upał możecie wnieść jedną oryginalnie zakręconą butelkę wody o pojemności pół litra. Temperatura w Oświęcimiu przekroczy dziś 25'C, słońce będzie dopisywać, dlatego nie zapomnijcie nakrycia głowy oraz kremu przeciwsłonecznego z filtrami UVA/UVB!

Na stadionie jako pierwsza o 16:20 zagra Dagny, później wystąpią Che Sudaka, John Newman, Elton John i Dawid Podsiadło. W międzyczasie na scenie Red Bulla grał będzie Gromee. Pełną rozpiskę festiwalową możecie pobrać pod tym linkiem.

Na terenie festiwalu czeka na Was strefa gastronomiczna. Zapraszamy też do strefy partnerów, w której znajdą się m.in. namioty MOCAK-u i strefa Kampanii Przeciw Homofobii. Prosimy o jak najwcześniejsze przybycie, nie tylko ze względu na szacunek dla artystów, ale też wzmożony ruch w Oświęcimiu. Regulamin imprezy, mapa stadionu i parkingów znajduje się tutaj.

Udanej zabawy – Life/Peace/Music!


 

A dziś w programie... (piątek, 17 czerwca)

Przed nami kolejny dzień pełen atrakcji! Kino, teatr, mural, koncerty Street Life, co jeszcze przyniesie drugi dzień LFO!

W kinie Planet Cinema od samego rana trwają projekcje WATCH DOCS, Centrum Żydowskie i Cafe Bergson rozkręcają warsztaty antydyskryminacyjne razem z Amnesty International, a wszystko w myśl festiwalowych haseł Life/Peace/Music.

O godzinie 16.30 zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu z udziałem Tomasza Bagińskiego. Mistrz złoży własnoręczny odpis na malowidle, które zdobić będzie ścianę Urzędu Skarbowego. Już o 19.00 zapraszamy do Oświęcimskiego Centrum Kultury na spektakl "Maria Callas, Master Class" w roli głównej fenomenalna Krystyna Janda!

Od 18, aż do 23 czekają na nas muzyczne emocje. Na Rynku w Oświęcimiu zagrają kolejno Owing To The Rain z Dachau, lokalna Blu'Ska, multiinstrumentalista Krzysztof Zalef Zalewski, rewelacyjny i już uwielbiany Kortez, oraz Piotr Rogucki, który przybędzie z solowym, multimedialnym show. Przypominamy – wstęp na te wydarzenia jest całkowicie darmowy!