Biuro prasowe

Kortez, Zalef i Rogucki gwiazdami koncertu Street Life podczas Life Festival Oświęcim!

Kortez - najciekawszy debiutant minionego roku, Krzysztof Zalef Zalewski - zwycięzca „Idola” oraz znany z Comy, fenomenalny Piotr Rogucki wystąpią 17 czerwca na scenie Street Life w ramach 7. edycji LFO. Darmowe koncerty będą częścią specjalnej Strefy Miejskiej działającej na Rynku w Oświęcimiu podczas tegorocznego festiwalu.

Life Festival Oświęcim uruchamia kolejną scenę. W specjalnym namiocie ustawionym na płycie Rynku w Oświęcimiu nie zabraknie atrakcji dla festiwalowej publiczności. Główną z nich będzie koncert Street Life, podczas którego zaprezentuje się trzech niezwykle utalentowanych wokalistów.

Piotr Rogucki to człowiek-instytucja, który zawładnął polską sceną muzyczną początku XXI w. Każdy z czterech albumów dowodzonej przez niego formacji Coma zdobył Fryderyka za „Najlepszy rockowy album roku”! Fani pokochali Roguckiego za fenomenalny głos i niebywałą łatwość w łączeniu poezji, rocka i teatru. Jego występy wypełnione utworami z dwóch solowych albumów to prawdziwe muzyczne spektakle z elementami narracji, charakteryzacją, scenografią i wizualizacjami.

Pochodzący z Iwonicza Kortez jest autorem najbardziej sensacyjnego debiutu ubiegłego roku. Jego album „Bumerang” pokrył się platyną, a wykształcony muzycznie pianista i puzonista o głębokim i lekko szorstkim głosie wyprzedaje kolejne koncerty, zjednując sobie serca słuchaczy swoim autentycznym i szczerym wizerunkiem. Po występach chętnie rozmawia z fanami i rozdaje autografy.

Zwycięzca drugiej edycji „Idola” Krzysztof Zalef Zalewski po wydaniu debiutanckiego albumu zniknął z pierwszych stron gazet na blisko dekadę. Nie marnował jednak czasu, współpracował m.in. z grupą Hey i Brodką, by powrócić w całkowicie nowej odsłonie. Metalowiec, którego pamiętamy z talent show przeistoczył się w dojrzałego, poszukującego artystę. Jego ambitne, rockowe kompozycje zaskakują i wprawiają w zachwyt. Co ważne, publiczność Street Life może spodziewać się premierowych utworów z nadchodzącego albumu artysty.

To już czwarta edycja Street Life podczas LFO, gwiazdami poprzednich byli m.in. Manu Chao, Bednarek, Afromental, Grubson (2015), Skubas, Kaliber 44, Jamal (2014) oraz O.S.T.R. + Hades i Diox (2013).

Wstęp na wszystkie wydarzenia i koncerty odbywające się w Strefie Miejskiej LFO będzie całkowicie bezpłatny. Informacje na temat kolejnych atrakcji podamy wkrótce.

Wydarzenia w namiocie festiwalowym to przedsmak koncertów stadionowych w sobotę i niedzielę (18-19 czerwca). Ich gwiazdami będą Queen+Adam Lambert i Elton John, zagrają także John Newman, Perfect, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway i wielu innych wykonawców.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu dostępne na stronie internetowej www.lifefestival.pl oraz fanpage’u www.facebook.com/LifeFestivalOswiecim.