Artyści na Life Festival Oświęcim

Taco Hemingway

Tak naprawdę nazywa się Filip Szcześniak. Głośno zrobiło się o nim 6 lat temu, gdy zamieścił w serwisie YouTube parodię fragmentu filmu "Upadek" pod wiele znaczącym tytułem "W poszukiwaniu elektro". Klip uzbierał do dzisiaj blisko 2,5 mil-iona wyświetleń. Dopiero pod koniec 2013 roku Taco zdecydował się na karierę muzyczną, wydając album anglojęzyczny "Young Hems".

Taco Hemingway

Rok później Szcześniak zdecydował się na tworzenie w języku polskim. To był strzał w dziesiątkę. Na "Trójkącie Warszawskim" oraz wydanej parę miesięcy później "Umowie o dzieło" znalazły się teksty tak uniwersalne, że utożsamić się może z nimi ogół przysłowiowej "dzisiejszej młodzieży”. Oba dotychczasowe albumy Taco, zebrały znakomite recenzje. Można je kupić zarówno na fizycznych nośnikach, jak i zupełnie za darmo ściągnąć z oficjalnej strony internetowej.

Artysta wszedł na scenę z rozmachem od dawna w Polsce niespotykanym. De facto w rok od debiutu Taco Hemingway ma na koncie występy na największych polskich festiwalach (Open’er, Kraków Live Festival, Tauron Nowa Muzyka), wyprzedaną trasę koncertową, niemal miesiąc spędzony na szczycie Listy Przebojów Radiowej Trójki oraz podium na liście sprzedaży albumów OLiS.

Jest to o tyle wyjątkowa sytuacja, że mówimy o raperze, a nie artyście sceny popularnej. Przyjęło się jednak, że Taco robi rap dla ludzi, którzy nie słuchają rapu. Pomaga mu w tym wprawny DJ i producent Rumak.