Artyści na Life Festival Oświęcim

Queen + Adam Lambert

Legenda rocka, zespół założony w Londynie w 1970 roku przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. W trakcie czterdziestoletniej kariery grupa osiągnęła niesamowite wyniki sprzedażowe oraz zdobyła niezliczoną ilość nagród. Queen przez lata zyskał miano najbardziej utytułowanego zespołu rockowego w historii: sprzedaż płyt liczona w setkach milionów egzemplarzy.

Queen + Adam Lambert

Bezprecedensowa liczba albumów i singli, które w swoim czasie zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów. Miejsce w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się artystów iTunes, siedem nagród Ivor Novello Awards, czy prestiżowa MTV Global Icon Award - takimi osiągnięciami mogą pochwalić się tylko najwięksi. Przeboje "We Will Rock You" oraz "We Are the Champions" otrzymały słynne Grammy Hall of Fame. To właśnie te dwie piosenki są najchętniej wykonywanymi utworami muzycznymi podczas imprez sportowych na całym świecie. Tylko w Wielkiej Brytanii składanka "Greatest Hits", która przez 1422 tygodnie nie znikała z brytyjskiej listy przebojów, rozeszła się w ponad 6 milionach egzemplarzy – jako pierwszy album z takim wynikiem w historii.

Nawet po tragicznej śmierci Freddiego Mercury’ego, niezwykłego wokalisty i wielkiego muzyka, Queen pozostał jednym z najbardziej liczących się zespołów rockowych świata. Nie zapominajmy, że to oni stworzyli przeboje, które do dziś grane są przez większość rozgłośni radiowych na całym globie: "Bohemian Rhapsody", "Another One Bites the Dust", "Crazy Little Thing Called Love", "Radio Ga Ga", "Killer Queen", "Fat Bottomed Girls", "Bicycle Race".

Niezwykłe utwory, ogromny kunszt kompozytorski i magia występów na żywo sprawiły, że członkowie Queen – Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor oraz John Deacon podbili serca fanów muzyki jak nikt inny w historii. Mimo upływu lat Queen nadal koncertuje, obecnie do Maya i Taylora dołączył Adam Lambert.

Adam Lambert

Niezwykle utalentowany, młody wokalista. Za debiutancki album "For Your Entertainment" doczekał się nominacji do nagrody Grammy w kategorii Best Male Pop Vocal Performance, a pochodzący z płyty utwór "Whataya Want From Me" stał się wielkim, światowym przebojem.

Jego drugi album pt. "Trespassing" zadebiutował jako nr 1 na liście magazynu Billboard. W 2013 roku Lambert zagrał gościnnie w serialu GLEE i zaśpiewał na płycie Avicii’ego "True". Latem ubiegłego roku wokalista wydał swój długo oczekiwany trzeci krążek "The Original High", który okazał się piorunującym sukcesem. Był trzecim najpopularniejszym albumem lata 2015 roku na świecie, sprzedał się w ponad 2,5 mln egzemplarzy, a w Polsce uzyskał status Złotej Płyty. Promujący płytę singiel "Ghost Town” pokrył się w naszym kraju podwójną platyną, a oficjalny teledysk do utworu obejrzano w serwisie YouTube już prawie 55 milionów razy.