Artyści na Life Festival Oświęcim

Piotr Rogucki

Urodzony w Łodzi w 1978 roku. Jego kariera rozpoczęła się od zajęcia II miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2001 roku, trzy lata później wraz z zespołem Coma zdobył szereg wyróżnień na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ich debiutanckie „Pierwsze wyjście z mroku” z 2004 roku okazało się wielkim hitem i najlepszym polskim rockowym debiutem początku XXI wieku.

Piotr Rogucki

W ciągu kilku lat Rogucki dosłownie zawładnął polską sceną muzyczną, konkurencję zostawiając daleko w tyle – każdy z czterech albumów dowodzonej przez niego formacji Coma zdobył Fryderyka za „Najlepszy rockowy album roku”. Fani pokochali Roguckiego za fenomenalny głos i niebywałą łatwość w łączeniu poezji, rocka i teatru.

Także albumy solowe Roguckiego spotkały się ze znakomitym przyjęciem. Krążek „Loki – Wizja Dźwięku” z 2011 roku dotarł do 2. miejsca listy OLiS, a artysta zdobył dzięki niemu nominację do Fryderyka w kategorii „Najlepszy wokalista”. Wtedy Rogucki zabawił się z dziełem Brechta, z kolei zeszłoroczny concept album „J.P.Śliwa” artysta oparł już o dramat własnego autorstwa.

Obecnie występuje w stworzonym przez siebie projekcie „Rogucki solo” — spektaklu muzycznym z elementami narracji, charakteryzacją, scenografią i wizualizacjami. Na warstwę muzyczną składają się utwory z dwóch solowych albumów artysty.