Artyści na Life Festival Oświęcim

Perfect

Zespół założony w 1977 roku już na początku lat 80. zawładnął rockową sceną w Polsce. Oblegane koncerty na najważniejszych polskich festiwalach, z Jarocinem na czele, czy rewelacyjna sprzedaż debiutanckiego "Białego Albumu” z 1981 roku, najlepiej świadczą o popularności grupy.

Perfect

Polacy pokochali Perfect za rockowe brzmienie, charyzmę i zaangażowane teksty Bogdana Olewicza, które dla wielu stanowiły jasną odpowiedź na trudne politycznie czasy. Bodaj największym przebojem grupy, a nieoficjalnym rockowym hymnem stanu wojennego w Polsce, stał się utwór "Autobiografia" pochodzący z longplaya "UNU" z 1982 roku.

Losy grupy były dość burzliwe. W 1983 roku zespół został rozwiązany przez Zbigniewa Hołdysa, a muzycy próbowali swoich sił w innych projektach. Czasami wracali też na scenę pod wspólnym szyldem, ale tylko na pojedyncze koncerty. Ostateczna reaktywacja nastąpiła dekadę po rozwiązaniu. Żywiołowe reakcje publiczności na koncertach skłoniły Perfect do dalszej działalności wydawniczej – kolejne lata przyniosły sześć albumów: "Jestem" (1994), "Geny" (1997), "Śmigło" (1999), "Schody" (2004), "XXX" (2010). Dyskografię zespołu zamyka "DaDaDam" z 2014 roku.

Ubiegły rok był dla Perfectu wyjątkowy. 35-lecie działalności artystycznej zespół uczcił w najlepszy możliwy sposób – monumentalną trasą koncertową, która objęła ponad 30 miast i w większości się wyprzedała. Później był tytuł Artysty 25-lecia Radia RMF FM i pierwsze miejsce na liście Polski Top Wszech Czasów Radiowej Trójki. Z 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu  Perfect wyjechał z dwoma SuperJedynkami: jedną za utwór "Wszystko ma swój czas" (kategoria SuperPrzebój) oraz drugą przyznaną przez publiczność.

W 2016 roku Perfect będzie chciał potwierdzić, że wciąż jest absolutną gwiazdą i numerem jeden na polskiej scenie muzyki rockowej. Pod koniec stycznia ukazała się reedycja albumu "Jestem", którym zespół powrócił w 1994 roku po okresie zawieszenia działalności.