Artyści na Life Festival Oświęcim

Ninet Tayeb

Urodziła się w 1983 roku w Kiryat Gat w Izraelu. Muzyczną karierę rozpoczęła od wygranej w izraelskim talent show ”Kochav Nolad” w 2002 roku. Od najmłodszych lat mocno inspirowała się twórczością Pink Floyd, a także klasyków rocka lat 90. – Nirvany, Pearl Jam czy Oasis.

Ninet Tayeb

Debiutancki album ”Barefoot” nagrała dekadę temu, później przyszła kolej na kolejne trzy krążki, spośród których trzeba wyróżnić ”Sympathetic Nervous System”. Za jego produkcję odpowiadał Mike Crossey, który pracował m.in. z Arctic Monkeys. Artystka w ciągu kilku lat stała się wielką gwiazdą w swoim rodzinnym kraju, co potwierdzają dwa wyróżnienia MTV Europe Music Awards dla najlepszego artysty w Izraelu.

Od ponad roku coraz śmielej poczyna sobie na arenie międzynarodowej. Ma na koncie wspólne nagrania i koncerty ze Stevenem Wilsonem, niekwestionowanym królem współczesnego rocka progresywnego. Poznała go dzięki znajomości z producentem swojego debiutanckiego krążka, Avivem Geffenem – jednym z najpopularniejszych artystów pop w Izraelu. Geffen grał swego czasu z Wilsonem w zespole Blackfield i to on polecił Tayeb popularnemu gitarzyście.

Mający się ukazać w 2016 roku nowy album może uczynić z Ninet gwiazdę światowego formatu. Wskazują na to ”Child” i ”Paper Parachute” - niesamowite single zapowiadające tę płytę. Po żywiołowo przyjętych koncertach w Nowym Jorku i Los Angeles, wokalistka szykuje się do intensywnej promocji swojej niezwykle świeżej, rockowej twórczości. Jej występ na Life Festival Oświęcim to pierwszy ogłoszony koncert na nadchodzącej europejskiej trasie.