Artyści na Life Festival Oświęcim

Dawid Podsiadło

Urodził się 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej, gdzie ukończył szkołę muzyczną. W ciągu trzech ostatnich lat zdołał wygrać talent show, wydać trzy znakomite albumy i wystąpić na największych polskich festiwalach muzycznych.

Dawid Podsiadło

Jego teledyski mają dziesiątki milionów wyświetleń w serwisie YouTube, a kolejne single lądują na pierwszym miejscu najważniejszych radiowych list przebojów.

W wieku 20 lat wygrał drugą edycję polskiego „X Factora”, w finale którego zaśpiewał z samą Katie Melua. Parę miesięcy później wraz ze swoim zespołem Curly Heads został laureatem festiwalu w Jarocinie, a w 2013 roku ukazał się jego debiutancki album „Comfort & Happines”. Krążek zrobił prawdziwą furorę, uzyskując tytuł Diamentowej Płyty, zaś sam artysta zgarnął aż cztery Fryderyki i jednego Wiktora.

Paweł Gzyl z Onet.pl w recenzji debiutu Dawida pisał: „Jeśli Podsiadło będzie się dalej tak ładnie rozwijał - niewykluczone, że stanie się największą męską gwiazdą polskiego popu w najbliższych latach.” Te słowa wkrótce miały okazać się prorocze.

W 2014 roku Podsiadło razem z kolegami z Curly Heads nagrał rewelacyjny album „Ruby Dress Skinny Dog”. Jesienią ubiegłego roku powrócił do kariery solowej. Drugi longplay artysty „Annoyance And Disappointment” ukazał się na początku listopada i wywalczył pierwsze miejsce na liście OLiS. W ciągu niespełna dwóch miesięcy pokrył się platyną, a przez wielu krytyków wybrany został najlepszym albumem roku.

Fot.: Łukasz Ziętek