Artyści na Life Festival Oświęcim

Dagny

Urodziła się w Tromsø w Norwegii i wychowała w muzycznej rodzinie – jej rodzice byli artystami poruszającymi się w obrębie takich gatunków, jak jazz czy bossa nova. Sama Dagny tworzy osadzony na elektronice folk z mocno popowym zacięciem. Od 2013 roku występowała dla bardzo kameralnych widowni, dając koncerty w… salonach norweskich domów w ramach ”Living room tours”. To dzięki nim zyskała rozgłos w rodzinnych stronach.

Dagny

Jej kariera nabrała rozpędu po przeprowadzce do Londynu. Młoda artystka zaśpiewała m.in. w słynnej sali Shepherd’s Bush Empire i na Isle of Wight Festival. Wzięła też udział w akcji Stand Up To Cancer UK, w ramach której – obok artystów takich, jak Kodaline czy James Morrison – pomagała zbierać fundusze na walkę z rakiem.

Jej największy jak dotąd przebój „Backbeat” osiągnął w serwisie Spotify rewelacyjny wynik - ponad 6 milionów odtworzeń! Dzięki temu wokalistka została dodana do listy ”Ones To Watch 2016” #SpotifySpotlight.

Dagny rozpoczęła ten rok od koncertu na festiwalu Eurosonic Norderslag, a już niebawem czekają ją wspaniałe chwile podczas The Great Escape w Brighton, Øyafestivalen w Oslo oraz oczywiście Life Festival w Oświęcimiu.