Artyści na Life Festival Oświęcim

Che Sudaka

Zespół założony w 2002 roku w Barcelonie, obecnie tworzony przez dwóch argentyńskich braci oraz ich dwóch kolumbijskich przyjaciół. Specjalizują się w mestizo, czyli wyjątkowej odmianie ska, cumbii i world music. Sami artyści swoją twórczość definiują jako punk reggae party, czyli niczym nieskrępowaną, muzyczną fiestę.

Che Sudaka

Członkowie Che Sudaka byli niegdyś nielegalnymi imigrantami, którzy koncertowali na ulicach Barcelony. Zespół zadebiutował albumem "Trippie Town", wydanym w 2003 roku w katalońskiej, niezależnej wytwórni K Industria. Album, jak i cała twórczość zespołu, był bardzo mocno inspirowany działalnością Manu Chao, z którym Che Sudaka mieli później okazję współpracować. To właśnie od swojego wielkiego idola artyści zaczerpnęli pokojowe nastawienie, jak i przekonanie do pisania politycznie zaangażowanych tekstów mających na celu zniesienie wszelkich podziałów i barier społecznych.

Dziś Che Sudaka to znany na całym świecie kwartet mający za sobą występy na największych festiwalach muzycznych - ze słynnym, węgierskim Szigetem na czele. Po niemal piętnastu latach latynosi mają na swoim koncie już sześć krążków. Dyskografię zamyka wydany niewiele ponad rok temu album "Hoy".

Dzięki swojej niezwykłej determinacji kwartet wyrobił sobie miano jednego z najbardziej wartościowych muzycznych towarów eksportowych Hiszpanii, a także został jednym z najczęściej koncertujących zespołów na świecie - Che Sudaka zagrali już ponad 1500 koncertów w 40 krajach świata.